HUMAC® Natur AFM Liquid, 60ml

Kód: 258
€19
Skladom
Môžeme doručiť do:
27.9.2023

Prípravok pre psy,mačky a ostatné hospod.a spoloč. zvieratá sa odporúča na pomoc pri liečbe rôznych akútnych zdravotných porúch, ako je otrava jedlom, oslabený imunitný systém, nechutenstvo a pod.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kŕmna surovina s vysokým obsahom humínových kyselín vyrobená z aktivovaného Leonarditu – prírodnej látky rastlinného pôvodu s vysokou biologickou účinnosťou. Určená pre všetky druhy zvierat.

Charakteristika:

HUMAC® Natur AFM Liquid je suspenzia hnedočierneho vzhľadu bez chuti a pachu s vysokým obsahom humínových kyselín. HUMAC® Natur AFM Liquid je 100% prírodná látka doplňujúca zvierací organizmus o vzácne minerálne látky a stopové prvky (vyše 90 druhov) v chelátovej forme, ktoré sú ľahko využiteľné organizmom zvierat. Napomáha telu zbaviť sa škodlivín z tráviaceho traktu a prijatého krmiva. Tekutá forma zabezpečuje rýchlejší nástup účinku. 100% prírodného pôvodu bez akýchkoľvek chemických úprav, či prídavných látok. Balené s praktickým aplikátorom.

 

HUMAC® Natur AFM

 • Podporuje normálne fungovanie imunitného systému
 • Podporuje dobré zdravie tráviaceho systému
 • Doplňuje správnu výživu zvierat o minerálne látky a stopové prvky v chelátových väzbách
 • Pozitívne vplýva na kondíciu, stres a vzhľad zvierat
 • Podporuje normálnu funkčnosť metabolizmu
 • Podporuje očistu organizmu od škodlivín

Základné účinky humínových kyselín:

Biologické a fyzikálne vlastnosti humínových kyselín sú veľmi dobre preukázané vo výskume a v praxi.

 • Humínové kyseliny sa všeobecne odporúčajú na podporu pri liečbe rôznych zdravotných ťažkostí, ako sú zápaly, poruchy trávenia, alergie, kožné ochorenia a pod.
 • Ukázalo sa, že zlepšujú vstrebávanie živín a minerálov (faktor zlepšujúci konverziu krmiva)
 • Humínové kyseliny majú afinitu k ťažkým kovom, ako aj k organickým toxínom, čo má sľubný potenciál pri detoxikácii organizmov
 • Humínové kyseliny sú tiež bežne skúmané pre svoju schopnosť udržiavať rôzne normálne telesné funkcie, ako je imunita, zdravie tráviaceho traktu, stabilné pH, normálne hladiny stresu atď.

Prípravok odporúčame:

 • Prípravok sa odporúča na pomoc pri liečbe rôznych akútnych zdravotných porúch, ako je otrava jedlom, oslabený imunitný systém, nechutenstvo a pod.

Zloženie: Prírodné humínové kyseliny v tekutine: min. 15%; Prírodné humínové kyseliny v sušine: min. 60%; Fulvonové kyseliny: max. 5%; Ca: 1200 mg/l; Mg: 55 mg/l; Fe: 260 mg/l; Cu: 1,70 mg/l; Mn: 1,97 mg/l; Se: 0,077 mg/l; V: 4,85 mg/l; Zn: 2,65 mg/l; Mo: 0,295 mg/l; Na: 10050 mg/l a všetky v prírode sa vyskytujúce stopové prvky v µg/kg v karboxymethylcelulózovom komplexe organickej hmoty. Obsahuje všetky prírodné aminokyseliny.

Vlhkosť: max. 70%; pH: 8,0-8,3; Veľkosť častíc: 0 - 100 µm. Určené len pre zvieratá.

Spôsob podania: Prípravok sa aplikuje priamo do ústnej dutiny (pri individuálnom podaní), alebo sa primiešava do mlieka, vody, tekutého krmiva, ktoré môže byť ihneď skrmované. Pred použitím pretrepať.

Zatiaľ čo humínové kyseliny nemajú žiadne známe vedľajšie účinky alebo kontraindikácie, aj tak odporúčame dodržať dvojhodinový odstup pri podávaní veterinárneho lieku.

Dávkovanie:

Spoločenské zvieratá

Kone, osly, žriebätá: 50ml/deň /ks

Psy, mačky: 1-5ml /ks/deň

Exotické vtáctvo: 1-3ml/ 500ml vody

Drobné zvieratká: 1-3ml/ 500ml vody

 

Hospodárske zvieratá

Kone, osly, žriebätá: 50ml / deň / ks alebo 1 liter/400l vody

Hovädzí dobytok (dospelé zvieratá): 0,3-0,5% do krmiva, 1 liter /500l vody

Teľatá: 10-50 ml / deň / kus /do mlieka, vody

Ošípané: 1 liter / 300 litrov vody

Odstavčatá: 10- 20 ml / deň / kus

Hydina: 1 liter / 300 litrov vody

Ovce, kozy: 20-40ml / deň/ ks

Králiky: 1-3ml / ks/ deň, alebo 1l/300l vody

Včely: 5ml na liter sirupu na včelstvo na jedno podanie

Ošetrenie stáda: 1l/ 300l vody

 

Produkt bez ochrannej doby. Doba použiteľnosti: 24 mesiacov od dátumu výroby. Skladovanie: Uzatvorený obal skladujte na suchom mieste s teplotou od -10°C do +40°C. Bezpečnosť práce: Prípravok nie je toxický pre ľudí ani pre zvieratá, nevyžaduje zvláštne opatrenia. Produkt je povolený pre použitie v ekologickom hospodárstve pre produkciu biopotravín.

Výrobca a distribútor: HUMAC s.r.o., Werferova 1, 040 11 Košice, Slovenská republika

Registračné číslo krmivárskeho podniku: SK 100 900, C1V, E