Zeleninová zmes 300g

Kód: 381
Tip
Značka: Hippogriff
€8,40
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024

NATURAL zeleninový záhradný mix vhodný ako príloha k B.A.R.F. alebo aj ku klasickej strave na doplnenie všetkých potrebných živín pre psíka.

100% bez obilnín je vhodná pre psov,ktorý trpia aj na alergie na obilininy. Zmes bola sušená tlakom v suchej horúcej pare. 100% NATURAL 

Detailné informácie

Podrobný popis

NATURAL zeleninový záhradný  mix vhodný ako príloha k B.A.R.F. alebo aj ku klasickej strave na doplnenie všetkých potrebných živín pre psíka.

100% bez obilnín je vhodná pre psov.ktorý trpia alergiou na obilininy.

Zeleninová zmes mix bola sušená tlakom v suchej horúcej pare. 100% NATURAL 

Pes sa v rozdelení zvierat na bylinožravé, všežravé a mäsožravé nachádza niekde medzi všežravcom a mäsožravcom, nie je teda výlučne mäsožravý. Z toho dôvodu potrebuje svoju stravu obohacovať aj zeleninou.Vyváženosť zásaditej a kyslej stravy je dôležitá pre zdravie psíka. Orgány ako pečeň, pankreas, žlčník, srdce a obličky fungujú lepšie v zásaditom prostredí. Príliš veľa kyslosti môže viesť k zápalom, ktoré sú zodpovedné za mnohé chronické ochorenia. Bielkoviny ako mäso telo prekysľujú, zatiaľ čo väčšina zeleniny má na telo zásaditý účinok.

Zloženie: Mrkva / Hrášok / Paštrnák / Tekvica/ Červená repa / Zelerová hľuza / Lucerna / Petržlen koreň aj vňať / Uhorka/ Pór/ / Brokolica / Kel / Špenátové listy / Paprika / Kôpor / Žihľava /.

Akostné znaky: Vlhkosť 8,3% • hrubý proteín 12% • tuk 1,5% • vláknina 7% • Popol 6% • škrob 11% • vápnik 0,25% • fosfor 0, 2%.

Zeleninová záhradná zmes je zdravým doplnkom kŕmenia surovým mäsom. Mrkva obsahuje veľa vitamínu A, beta karoténu a minerálov (najmä selén). Červená repa dodáva vášmu psovi draslík, má veľmi vysoký obsah kyseliny listovej a má chutný a tráviaci účinok. Paštrnák má vysoký obsah vitamínov E a B. Všestranne vyvážená zmes.

Doporučované dávkovanie pre psov:
Šteňatá od 3mes.veku: cca 80% mäsa a 20% namočenej prílohy.
Dospelý pes: cca 70% mäsa a 30% namočenej prílohy.
Starší pes nad 7rokov : 60% mäsa a 40% namočenej prílohy.

Obsah balenia :300 gramov

Užitočné rady k dávkovaniu zeleninového mixu:
Do polovice čajového hrnčeka s objemom 250 ml sa zmestí cca 50 gramov sušenej zeleniny. Pridaním 125 ml vody získame cca 175 g hotovej prílohy. Na prípravu 100 g hotovej prílohy potrebujeme cca 20 g sušenej zeleniny a cca 70 ml vody. Objem po namočení je cca dvojnásobný.

Prípravu a podávanie zeleninového mixu:
Sušenú zeleninovú zmes zalejeme rovnakým objemom vody (napríklad šálka zeleniny a šálka vody).
Pre zachovanie bioaktívnych látok, najmä enzýmov a vitamínov zalievame vodou s teplotou max. 50 ° C.
Doba namáčania 15-30 minút. Namočenú zeleninu spotrebujeme do 3 hodín (potom môže skysnúť).
Hotovú prílohu vmiešame do krmiva (suché hotové, mleté ​​surové alebo mierne povarené mäso)prípadne pokvapkať olejom (lososový, konopný atď...)